Dünya Tarihi William Hardy McNeill

ISBN: 9789755337555

Published:

Paperback

872 pages


Description

Dünya Tarihi  by  William Hardy McNeill

Dünya Tarihi by William Hardy McNeill
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 872 pages | ISBN: 9789755337555 | 5.49 Mb

William H. McNeillin 1967deki ilk baskısından sonra tarihin akışını 1999a dek getirdiği baskısından, yapıtı 2. baskısından Türkçeye kazandıran Alâeddin Şenel tarafından yeniden çevrildi- 15. baskıda ise Türkçesi gözden geçirildi.Dünya Tarihi,MoreWilliam H.

McNeillin 1967deki ilk baskısından sonra tarihin akışını 1999a dek getirdiği baskısından, yapıtı 2. baskısından Türkçeye kazandıran Alâeddin Şenel tarafından yeniden çevrildi- 15. baskıda ise Türkçesi gözden geçirildi.Dünya Tarihi, öğrenciler ve akademisyenler kadar genel okuyuculara da seslenmektedir.Yapıt, insanlığın ekonomik, toplumsal, düşünsel evriminde uygar toplumlar kadar yerleşik çiftçi ve göçebe çoban toplulukların, Batı kadar Batı dışındaki kültürlerin katkılarını da vurgulamaktadır.Dünyanın belli başlı coğrafyalarında tarihin dönüm noktası oluşturan kilometre taşlarında üretim teknolojilerinin yanı sıra savaş teknolojilerinin etkilerini, uygarlıklararası etkileşimle dünya çapında kurulan ve bozulan dengeleri, hegemonyaları ve barbar topluluklar ile uygar toplumların kapışmalarını izlemektedir.Dünya tarihini -okunabilir kalınlıkta- tek bir cilde sığdırmasıyla ün kazanan bu yapıt, üç kronoloji tablosu, kırk bir haritası, insanın kültürel gelişmesini sanat yapıtlarında izleme olanağı veren yetmiş beş fotoğrafıyla, farklı kuramlara dayanan inanılmaz zenginlikte ve çeşitlilikte kaynak yapıtlar listeleriyle gerçek bir genel kültür hazinesidir.

McNeillin, tarih anlayışlarını ve kendi tarihi anlayışında oluşan değişikliği anlatan, bu Türkçe çeviriye alınan 1994 tarihli Dünya Tarihinin Değişen Biçimi yazısı ile Alâeddin Şenelin kitaptan derlediği Kronoloji ekleri yapıtın kaynak ve başvuru niteliğini artırmaktadır.(Tanıtım Bülteninden)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Dünya Tarihi":


queenhyte.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us